Partneři

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Sport

Euroregion Beskydy a sport

Lidé v dnešním přetechnizovaném a uspěchaném světě vnímají sport jako aktivitu několika špičkových jedinců, kteří v dané disciplíně dosahují vrcholu. Ale všichni ti skvělí lyžaři, bruslaři, atleti či cyklisti začínali za humny, pílí a houževnatostí se propracovávali až na špici svých disciplín. Že pro to nejsou v Beskydech ty správné podmínky? Nenechte se mýlit! Euroregion Beskydy je místo, kde můžete vyzkoušet prakticky jakýkoliv druh sportu. Polsko-česko-slovenský euroregion nabízí relaxaci, oddych, řadu rekreačních volnočasových aktivit, ale i adrenalin. Naleznete zde lyžařské areály se spoustou sjezdových a běžeckých tratí i terénů pro snowbordisty, síť značených cyklotras, pěších stezek, hypostezek, bazény, aquaparky, přehrady, kde můžete vyzkoušet různé vodní sporty či rybařit. Milovníci adrenalinových sportů se mohou věnovat parašutismu, paraglidingu, kanoistice nebo bezmotorovému létání. Není problém prověřit svou zručnost v lanovém centru či bikeparku nebo si v létě sjet sjezdovku na koloběžce.

Nádherná beskydská krajina s členitým terénem hor a klikatých údolí, protkaná sítí potoků, řek a vodních nádrží, se spoustou pěšin, cest a chodníků přímo vybízí k nepřebernému množství sportovních aktivit v létě i v zimních měsících. Přirozené sportovní prostředí Beskyd nabízí prostřednictvím sportovních areálů, středisek a nezbytného zařízení širokou škálu sportovního vyžití na celém území euroregionu. Přijeďte se o tom sami přesvědčit.

 

Pěší turistika

Beskydy jsou protkány chodníčky a pěšinami které zdobí informační tabule a naučné stezky, upozorňující návštěvníky na historii, současnost či přírodní úkazy nebo zajímavosti. Nabízejí turistům hospůdky, vyhlídková místa a jiné atraktivity. Zavedou Vás na nejkrásnější horské hřebeny nebo do malebných údolí s typickou venkovskou architekturou. Nedokážeme Vám nabídnout všechny turistické atraktivity euroregionu, protože jejich nabídka je tak široká, jak jen si kdo umí představit. A tak Vám nabízíme jen několik tipů na pěší výlety, které Vás zaručeně nezklamou.

 

Cykloturistika

Stejně nepřeberná škála možností Vás čeká, použijete-li k cestování po Beskydech kolo. Euroregion Beskydy se pyšní sítí značených cyklostezek, které Vám umožní poznat nejkrásnější a nejzajímavější zákoutí hor, malebnou přírodu, ale i výdobytky civilizace. Provedou Vás po územích, která člověk před staletími proměnil v kulturní krajinu a umožní Vám tak kromě sportovního zážitku poznat i historii a současnost euroregionu. Připravili jsme pro vás několik tipů, ze kterých si vyberete podle svých možností, schopností a nálady. Tak hurá na kolo!

 

Koupání

Procestovali jsme Euroregion Beskydy křížem krážem, seznámili se s krajinou i lidmi, ochutnali krajové speciality. A teď by to chtělo trochu odpočinku, zábavy a relaxace. Co takhle vodu? Řeku, přehradu, koupaliště, bazén nebo hned celý aquapark. I to Vám můžeme v beskydském euroregionu nabídnout. Tak tedy hurá do vody?..

 

 

Ostatní sportovní disciplíny

A těm, co by snad naše nabídka nestačila, nabízíme kromě, hřišť, kurtů, sportovních areálů a hal ještě další možnosti volnočasových aktivit. Jsou sice trošku drsnější, ale to je jen pohled laika. Pro nás, kteří to umíme, je to zábava jako každá jiná. A pro ostatní výzva vyzkoušet a naučit se ?.

 

 

Lyžařské areály

Na horách se dříve lyžovalo na každém kopečku. Dnes je to jiné. Pohodlí lyžařských vleků a lanovek spojené s masovou oblibou alpského lyžování přispělo k rozvoji beskydských lyžařských areálů. Ty dnes nabízejí služby všem kategoriím ? od začátečníků až po výkonnostní lyžaře. V areálech fungují lyžařské školy, které naučí základům tohoto sportu malé i velké. Ski servisy, půjčovny lyží a lyžařského vybavení, stravovací služby a dostatečné parkovací kapacity jsou standardním zázemím všech hlavních lyžařských areálů euroregionu. Zkuste to také!

 

 

Zimní běžecké trasy

V Beskydech nezapomínáme ani na milovníky bílé stopy. Každou zimu zde přibývají strojově upravované běžecké trasy, okruhy, které se vzájemně liší délkou a náročností. Velmi oblíbené jsou beskydské hřebenové trasy či méně náročné okruhy vybudované jako zimní využití golfových hřišť. Stačí jen správně namazat! Tak pojďme?.

 

 
© Region Beskydy, všechna práva vyhrazena
vytvořeno eABM s.r.o.
  • Čeština (Česká republika)
  • English (United Kingdom)
  • Deutsch (DE-CH-AT)
  • Polish (Poland)