Partneři

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
Zywiec

Muzeum Miejskie w Żywcu Stary Zamek

google maps

Kontakt: Żywiec, ul. Zamkowa 2 34-300 , Tel.: (033) 861 21 24, staryzamek@muzeum-zywiec.pl , www.muzeum-zywiec.pl

Městské Muzeum vzniklo v roce 1925. Muzeum je institucí s více odděleními. V odděleních historie, umění a archeologie je prezentována stálá expozice "Historie a tradice města Żywiec. V oddělení historie a umění jsou prezentovány rukopisné dokumenty, které se týkají dějin města. Mezi nimi je expozice "Dziejopis Żywiecki Andrzeja Komonieckiego" z roku 1704. Za pozornost stojí jedna z největších sbírek v Polsku, sbírka cechovních památek - pečetí, knih a truhel. V historických komnatách je možno se podívat na biedermeierovský salónek a kabinet z XIX. století (doba meziválečná) Karla Stefana Habsburka, majitele města v letech 1895-1933. Nejcennějšími sbírkami muzea je kolekce sakrálního umění, která pochází z kostela Sv. Kříže v Żywcu: socha - Święta Anna Samotrzecia z roku 1380, a také temperový obraz - Oplakávání z pol.
19. století. Výstava prezentuje oděv měšťanů, historický nábytek, ikonografii města, a také památky, které byly spojeny s żyvieckými Habsburky.

 

Muzeum Browaru Żywiec

google maps

Kontakt: Żywiec, ul. Browarna 88, Tel.: +48 33/861 24 57, www.muzeumbrowaru.pl

Muzeum pivovaru Żywiec vzniklo 9. září 2006 ve sklepích żywieckého pivovaru u příležitosti stopadesátiletého výročí založení pivovaru. Muzeum se rozkládá na ploše cca 1600 m2. Interiér muzea odráží proces výroby piva v pivovaru. Návštěvu začínáme od místnosti, ve které se můžeme podívat z čeho se pivo dělá. Dále se podíváme na detailní maketu pivovaru. Přeneseme se do Żywca z XIX. století, kde se můžeme podívat na pracovní místa architekta, stolaře, a také na dávný způsob čepování piva. Můžeme být postrašeni virtuálním psem. Atrakcí je také sál ve stylu art-deco s bowlingem, místnosti ukazující proces výroby piva od starověku až po současnost. Vše je propojeno multimediálními expozicemi (fotky, video, zvuk, projekce), které byly vytvořeny agenturou Ad!venture, kde se může každý návštěvník dotknout exponátu a vyfotit si jej. Návštěvu muzea ukončíme v labyrintu, který je vyzdoben desítkami fotografií, z něhož musíme nalézt východ. Po prohlídce je možná ochutnávka piva nebo šťávy ve speciálně k tomuto účelu připravené místnosti.

 


© Region Beskydy, všechna práva vyhrazena
vytvořeno eABM s.r.o.
  • Čeština (Česká republika)
  • English (United Kingdom)
  • Deutsch (DE-CH-AT)
  • Polish (Poland)