Partneři

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
Hukvaldy

Památník Leoše Janáčka

google maps

Hukvaldy 74

www.janacek-nadace.cz

Naučná expozice odkazuje ke skladatelovým pobytům na Hukvaldech. Veřejnosti slouží také audiovizuální místnost v
1. poschodí; zde si návštěvníci mohou poslechnout špičkové nahrávky Janáčkových skladeb či shlédnout hudební filmy o skladatelově životě a díle. Historická část Památníku se skládá ze tří místností v přízemí domku. Zde je uchován původní interiér domu včetně vybavení z dob Janáčkova užívání.

 

Muzeum Cínu

google maps

Hukvaldy č. 110

www.relaxvpodhuri.cz/cz/muzeum-cinu-hukvaldy/

Na konečné Podhoráčku na Hukvaldech nabízí nenápadné Muzeum cínu expozici asi 200 cínových předmětů z produkce tuzemských i zahraničních dílen. Nejstarší z artefaktů jsou z přelomu 17. a 18. století a celá sbírka dokumentuje projevy tohoto uměleckého řemesla v předmětech každodenního života (ryté mísy a talíře, konvice, holby, svícny, transportní láhve na pivo či víno) nebo jako součásti výbavy zbraní, až po předměty religiózní, např. závěsné kropenky.

 

Hukvaldská heraldická galerie

google maps

Hukvaldy č. p. 30

www.hhg.cz/kontakt


Posláním Hukvaldské heraldické galerie je zpopularizování heraldiky. Široká veřejnost má možnost seznámit se s tématy přibližujícími, ať již státní, městskou, rodovou či církevní heraldiku. Každý druhý či třetí měsíc je zahájena nová výstava týkající se heraldiky, historie a souvisejících témat.

 

Galerie Antonína Kroči

google maps

Hukvaldy - Rychaltice, Rychaltice

www.antoninkroca.cz

Galerie, výstavní síň, prodej exponátů. Obrazy Antonína Kroči, Milady Poliánové, Jany Kročové - Valčíkové a plastiky Antonína Kroči mladšího.

 


© Region Beskydy, všechna práva vyhrazena
vytvořeno eABM s.r.o.
  • Čeština (Česká republika)
  • English (United Kingdom)
  • Deutsch (DE-CH-AT)
  • Polish (Poland)