Albrechtice

google maps

www.ou-albrechtice.cz

Obec Albrechtice se nachází jižně od města Karviné na severním okraji Těšínské pahorkatiny, v malebném údolí, kterým protéká řeka Stonávka. Nejstarší písemná zpráva se dochovala, až z r. 1447, v níž se dovídáme, že v té době byla obec již zemanskou vsí s farním kostelem. Název obce je možno vztahovat k příjmení Albrechta, podkomořího Těšínského knížectví. Nejstarší budovou v obci je barokní kostelík z roku 1766, postavený z mohutných dubových klád, obložených jedlovými fošnami, se šindelovou střechou stojící v areálu hřbitova, který byl v roce 2008 obcí rekonstruován.


V současné době je chráněnou památkou lidové architektury. K dalším chráněným objektům patří zděná kaplička z roku 1844 v osadě Pacalůvka, Dělnický dům z roku 1908 a boží muka u silnice. Nejstarší zděnou budovou v obci je budova Základní a mateřské školy s polským vyučovacím jazykem, postavená v roce 1828.

 

Zajímavosti:

- Kostel sv. Petra a Pavla,

- Společenský dům ? dělnický dům s pamětní deskou

- Dřevěný kostel v Albrechticích

 

Volný čas:

- Hřiště

- Jezdecký klub pro děti a mládež

- Pétanque

- Cyklostezka

 

Tip:

Dřevěný barokní římskokatolický kostel sv.Petra a Pavla

Pouť, která se tradičně koná koncem června v areálu Zámostí

Minikárové závody v areálu Zámostí

Fittness ? pizzerie, stylová rodinná restaurace. Nabízí velký výběr pizzy,grilované speciality, minutovou kuchyni a příjemné posezení jak na zahradě tak v prostorách restaurace.

 

Video:

 

Foto:

foto foto

 
© Region Beskydy, všechna práva vyhrazena
vytvořeno eABM s.r.o.
  • Čeština (Česká republika)
  • English (United Kingdom)
  • Deutsch (DE-CH-AT)
  • Polish (Poland)