Partneři

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Soběšovice

google maps

www.sobesovice.cz

GPS: 49°43'42.696"N, 18°27'45.556"E

 

Jeden z prvních záznamů o obci se datuje rokem 1227. Z té doby se připomíná dvůr Dolno-Soběšovický, na němž hospodařil Soběk, od něhož údajně pochází pojmenování obce.

Nynější obec Soběšovice se v minulosti rozprostírala po obou březích řeky Lučiny a náležela do bývalého okresu Český Těšín. Výstavbou přehrady došlo k zásadním změnám v územním plánu obce. V zátopovém pásmu vznikající přehrady zmizelo historické centrum obce s desítkami domů včetně kostela, školy, tří vodních mlýnů a zemědělských statků. Nyní se obec rozkládá už jen na pravém břehu přehrady. Na levém břehu vznikla nová obec Lučina.

Panorama nedalekých Moravskoslezských Beskyd nabízí překrásný pohled od vrchu Javorový, až po Lysou Horu. Na Žermanickou přehradu přijíždějí desítky rybářů, ale přehrada samozřejmě nabízí mnohem více, než jen rybaření. V jejím okolí je množství rekreačních chat a chalup. Je zde možno využít několika tenisových kurtů, volejbalových hřišť a půjčoven lodí. Z vodních sportů je na přehradě zastoupen windsurfing i jachtaření. Možná je i projížďka na pramici nebo kánoi nebo můžeme zajít do nedalekého Newport Ranche a projet se v sedle na některém ze zdejších koní, případně navštívit některé z blízkých měst, nedaleký Havířov, Frýdek-Místek či Ostravu.

 

Zajímavosti:

- Kostel Navštívení panny Marie

- Památný strom

- Pomník obětem druhé světové války

 

Volný čas:

- Areál s fotbalovým hřištěm, tenisové kurty s umělým povrchem, horolezecká stěna,

bowling, hřiště na beach volejbal

- Rozhledna Na Husarůvce

- Kulturní dům s víceúčelovým sálem

- Diskotéky,karnevaly

 

Tip:

Rekreační areál Přístav CK Juhász

Sporthotel Maják

Penzion Flora

 

Video:

Foto:

foto foto foto

 
© Region Beskydy, všechna práva vyhrazena
vytvořeno eABM s.r.o.
  • Čeština (Česká republika)
  • English (United Kingdom)
  • Deutsch (DE-CH-AT)
  • Polish (Poland)