Partneři

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Dolní Domaslavice

google maps

www.ddomaslavice.cz

GPS: 49°42'44.713"N, 18°28'56.953"E

 

Dolní Domaslavice se nacházejí v české části Slezska na teritoriu Těšínské pahorkatiny. Obec leží na levém břehu Žermanické přehrady, v pomyslném trojúhelníku mezi městy Havířov, Český Těšín a
Frýdek ? Místek. První doložená písemná zpráva pochází z roku 1305, kdy se Domaslavice objevují v soupisu biskupských desátků. Byly založeny a pojmenovány podle knížete Domaslava. Obec je atraktivní svým členitým terénem s množstvím remízků, lesíků a klikatících se potůčků s nádhernými výhledy na přehradu či blízké Beskydy. Je vyhledávaným cílem cyklistických výletů a milovníků vodních sportů - plavání, koupání, jachting, rybaření.

Žermanická přehrada, spolu s blízkosti Moravskoslezských Beskyd, vytváří z Dolních Domaslavic hojně využívané rekreační zázemí nedalekých měst Ostravské aglomerace.

 

Zajímavosti:

- Zvonička a Boží muka na Volovci a v části Zavadovice

- Muzejní expozice

 

Volný čas:

- Stáj Newport Ranch

- Víceúčelové hřiště (odbíjená, volejbal)

- Restaurace Žermanka s písečnou pláží

- Restaurace ?Pohoda? s posilovnou

 

Tip:

Na cyklistických túrách můžeme uvidět boží muka se zvonici nebo se rozhlédnout z nejvyššího bodu U Lipek (378m n.m.). V budově obecního úřadu je malá část muzejní expozice známého písmáka a sběratele Jana Skarky.

 

Video:

Foto:

foto foto foto

 
© Region Beskydy, všechna práva vyhrazena
vytvořeno eABM s.r.o.
  • Čeština (Česká republika)
  • English (United Kingdom)
  • Deutsch (DE-CH-AT)
  • Polish (Poland)