Partneři

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Horní Domaslavice

google maps

www.hornidomaslavice.cz/

GPS: 49°41'45.734"N, 18°27'53.212"E

 

Vznik obce Horní Domaslavice se datuje do roku 1305, kdy se o ní objevila první písemná zmínka. Dle pověsti byla založena slovanským rodem Domaslaviců, kteří dali tomuto místu rovněž své jméno. Nachází se v turistickém regionu Beskydy, v Podbeskydské pahorkatině, v těsné blízkosti rekreační oblasti Žermanické přehrady, severovýchodně od Frýdku-Místku.

Vesnice si dodnes na většině svého území zachovala typický ráz původního slezského rozptýleného typu zástavby. Pěší turisté se mohou procházet v okolí Žermanické přehradní nádrže, ale také po nedaleké značené turistické trase. Přes Horní Domaslavice vedou udržované cyklostezky, po kterých můžeme zamířit k nedaleké Těrlické přehradě.

 

Zajímavosti:

- Kostel sv. Jakuba Staršího

- Socha sv. Jana Nepomuckého

- Sloup se sochou P. Marie a sv. Florián

- Zaniklý zámek v Horních Domaslavicích

 

Volný čas:

- Mořské oko, přírodní zvláštnost

- Naučná stezka

- Cyklostezka

 

Tip:

Naučná stezka s pěti zastaveními:
V letech 1994 až 1995 zde byla zbudována naučná stezka s pěti zastaveními připomínající historii obce, která v minulosti zastávala úlohu centra duchovního života tohoto regionu. Dominantou obce je již od roku 1745 římsko-katolický kostel sv. Jakuba St., který byl v roce 1999 prohlášen Ministerstvem kultury ČR za kulturní památku ,a který se nachází na této naučné stezce. Součástí naučné stezky je také přírodní zvláštnost, a to pověstmi opředené ?Mořské oko?. Od mořského oka je nádherný výhled na panorama Moravskoslezských Beskyd.

Video:

Foto:

foto foto foto

 
© Region Beskydy, všechna práva vyhrazena
vytvořeno eABM s.r.o.
  • Čeština (Česká republika)
  • English (United Kingdom)
  • Deutsch (DE-CH-AT)
  • Polish (Poland)